Co tam pani w polityce

Polityka informuje, że kobiety mają większą objętość płatów czołowych kory mózgowej, tych odpowiedzialnych za myślenie i pamięć, natomiast mężczyźni pierwotnych struktur mózgu, czyli ciała migdałowatego i podwzgórza. Phi, jakby mnie o to zapytali, to ja bym im to powiedziała od razu i niepotrzebne by były kosztowne badania. Poza tym „najzdolniejsze są na ogół osoby androgyniczne, które łączą w sobie żeńskie i męskie cechy psychiczne”. No i fajnie, szkoda że nie napisali jak żyć, jak się jest kimś takim. Dowiedziałam się również, że według najnowszego podziału polskiego społeczeństwa na klasy zaliczam się do klasy średniej właściwej, chociaż samochodem jeżdżę chyba gorszym niż powinnam, za to jem ryby i sushi, co już jest typowe dla klasy średniej wyższej. Kpię sobie, ale to byłby ciekawy socjologicznie artykuł, gdyby pan Markiewicz nie skupił się tak bardzo na opisywaniu tego, co klasa najwyższa posiada i ile za to dała. Podział na biednych, średniaków i bogatych jakoś mało odkrywczy jest. A na to zmarła moja Mama, i znów tam piszą, że wyleczalność jest 90%, jeśli tylko się odpowiednio wcześnie wykryje i zacznie leczyć. Jestem podłym stworzeniem, ale ta świadomość mnie nie powstrzyma przed wyrażeniem jednego życzenia. Żeby tej lekarce, która twierdziła, że to taka uroda węzłów chłonnych, ktoś bliski przedwcześnie zmarł. No dobrze, już więcej nie będę. Ale pamiętajcie, drodzy czytelnicy, nie dajcie się nigdy spławić lekarzowi stwierdzeniem, że to widocznie tak ma być.

3 thoughts on “Co tam pani w polityce

  1. A Chinki? Trzymają sie mocno?..:) A tak na poważnie, to jak zabieg – to ze trzy konsultacje a jak operacja to z pięć i u róznych – i ryzykować zdanie większości…

  2. pp, jak zabieg i operacja to już wiadomo, że coś jest nie tak. a problem polega na tym, że najpierw trzeba wykryć chorobę, i to najlepiej wcześnie. i tu niestety medycyna polska się rozkłada na łopatki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s