Poczty Polskiej się strzeż

Stoję na poczcie po paczkę. Docieram do okienka, daję awizo, daję dowód, podpisuję, wszystko w normie. Po czym miła pani spogląda na mnie niepewnie i pyta
– Czy pani wie, co jest w tej paczce?
Odbiera mi mowę, ponieważ istotnie nie wiem, aczkolwiek się domyślam, a po takim dictum przez głowę przelatują mi najdziksze pomysły: żywy krokodyl, hodowla węży, gniazdo os, mały tygrys… Echem powraca przeczytana przed chwilą nalepiona na szybę informacja, że pracownicy Poczty mają prawo do legitymowania klientów z powodu terroryzmu, i mówię:
– Nie bardzo, ale zapewniam panią, że nie jestem terrorystką!
Pani z niepewnym uśmiechem podnosi roletę w okienku do paczek, wychyla się do mnie i zamiast dać mi paczkę tłumaczy
– Bo widzi pani, nastąpiła taka pomyłka… Koleżanka wydała pani paczkę innemu panu, i on się w domu zorientował po otwarciu, przyniósł z powrotem i napisał takie pismo, to proszę sprawdzić czy nic nie brakuje – i podaje mi papiór, na którym ktoś zielonym atramentem napisał oświadczenie, że otrzymał paczkę przez pomyłkę; w podpisie nazwisko w niczym nieprzypominające mojego. Nie wiem czy się śmiać czy zrobić awanturę, chyba stoję tam niemo, wryta w podłogę.
– Bo wie pani – dodaje konfidencjonalnie panienka z okienka – ten pan zapłacił za swoją paczkę 300 zł, a dostał tę paczkę pani.
Teraz już muszę się roześmiać, zapewnić panią, że wiem co jest w paczce (zdążyłam rzucić okiem na nadawcę) i nie jest to nic atrakcyjnego dla osób postronnych. Na szczęście.
Jakby się ktoś zastanawiał, dlaczego wczoraj wieczorem padał deszcz, to oczywiście dlatego, że wreszcie umyłam samochód. A poza tym przegadałam wieczorem 2,5 godziny przez telefon. Zupełnie zapomniałam, że tak można…

7 thoughts on “Poczty Polskiej się strzeż

 1. aha.. w wolnej chwili mozesz sobie zerknac na alt.pl.allegro sa tam tez watki na temat PP. osobiscie nie narzekam. ostatnio doszedl list z compactem z jp, cala i ‚zdrowa’ przesylke wyjalem ze skrzynki na listy. 🙂 a zabezpieczenie plyty wcale nie bylo antyhardcorowe – standardowa zapowietrzona koperta.

 2. no to całe szczęscie, ds, że to nie była żadna „dyskretna” przesyłka z jakąś fikuśną bielizną lub innym gadżetem 😉 z wysyłkowego sklepu erotycznego 😉

  to by się dopiero Pan zdziwił 😀

 3. bo niebieski jest kobietą i ma prawidłowe skojarzenia 🙂 najgorsze, że ja muszę wysłać siostrze paczkę z prezentem urodzinowym… mam teraz stany lękowe prawdę mówiąc.

 4. no, po tych stanach lękowych, to nie mogę tego (naprawdę nie mogę!) inaczej skomentować, jak tylko: ds, co Ty tej swojej kochanej siostrze wysyłasz? 😉

 5. ładny prezent, ale nie chciałabym żeby go
  a. zgubili (jedną przesyłkę z allegro mi zgubili)
  b. oddali komuś innemu niż moja siostra
  c. zamiast tego prezentu dali jej cudzą paczkę, która będzie zawierać 10 kilo cukru. na przykład.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s