Przegląd prasowy

Zastrzelił mnie w ostatniej Polityce raport o przeszczepach w Polsce, a właściwie nie sam raport, tylko wypowiedź profesora –profesora! – Wałaszewskiego, kierującego Poltransplantem. Stwierdza on mianowicie, że z przyczyn etycznych (sic!) nie pobierają narządów, jeśli rodzina zmarłego się na to nie zgadza. Panie profesorze, łaskawie proszę mi palcem pokazać, gdzie w przysiędze Hipokratesa jest napisane „będziesz się kierował opinią obcych ludzi, którzy zdecydują, czy ewentualnie możesz ratować życie pacjenta”. Ja takiej „etyki” zwyczajnie nie rozumiem, nie chcę rozumieć i odmawiam przyjęcia do wiadomości.

Za to grudniowy numer Nowej Fantastyki w końcu przynosi jakieś dobre opowiadania. Znakomite „Obrazki z wyprawy”, o pierwszej wyprawie na Marsa. Bardzo bliska przyszłość, przedstawiona z intuicją, jaka rzadko się zdarza. Orbitowski, do którego mam słabość: polski horror współczesny, niezła jakość. I na okrasę kawałek rozmowy Beresia z Sapkowskim, niech nawet będzie, że to bufon, ale jaka erudycja i inteligencja.

Jeśli o fantastyczne dziedziny chodzi, to widziałam „Iniemamocnych”. Nie ma tej urody co Shrek, ale zabawny punkt wyjścia i niegłupia fabułka. Włosy animowane tak, że wyglądają lepiej niż prawdziwe – Pixar przełamał kolejną barierę.

2 thoughts on “Przegląd prasowy

  1. Przynajmniej co do „Iniemamocnych” się zgadzamy 😉

    BTW- która postać najbardziej Ci się podobała? Mnie ta mała projektantka 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s