You’re just another brick in the wall

Paryż o północy w sobotę jest pełen niespodzianek, najpierw przez chwilę jedziemy za bodaj corsą wypełnioną nastolatkami po brzegi, chyba z 8 osób tam jest, dwie dziewczyny siedzą w bagażniku, wszyscy się cieszą i machają do nas. Potem mija nas dłuuga biała limuzyna, w środku dwóch nastolatków jedzie na stojąco wrzeszcząc opętańczo, a ja na bulwarze St Michel odkrywam księgarnię, gdzie książki po pół euro (tak, czynna o północy w sobotę, dlaczego by nie), i przepadam dla świata na dłuższą chwilę. Idziemy do zaprzyjaźnionej knajpki na mojito, troje z instrumentami gra przeboje, śpiewać nie muszą, załatwia to za nich jeden rozbawiony stolik, nawet jeśli ze znajomością słów nie jest najlepiej. A potem na brzeg Sekwany, niebo jest białe od chmur, dziwnie ciepło, dziwnie pusto, liście powoli opadają z drzew.
W Polsce w końcu zobaczyłam Koterskiego, rozwalił mnie całkowicie. Kocham tego faceta za odwagę graniczącą z bezczelnością i konsekwencję przechodzącą w obsesję. Tylko on mógł podjąć ten temat i tylko w taki sposób. Nawet gdyby mi płacili, chyba nie poszłabym na ten film drugi raz. Dawno tak się nie męczyłam w kinie.

7 thoughts on “You’re just another brick in the wall

 1. „Wszyscy jestesmy Chrystusami” – dla mnie dziwny i też męczący film.

  Coraz bardziej lubię Francję poprzez Twoje opowiesci: księgarnia czynna w sobotnią noc i takie ceny książek??? Wspaniale!!:))

 2. Recenzja dająca do myślenia.
  W Paryżu jeżdżą po ośmioro w jednym aucie?
  A mówią, że Indie to trzeci świat.
  🙂

 3. thernity, ale czemu dziwny? koterski on jest, a nie dziwny 😉 to nie tyle francja co paryż, tu można wszystko znaleźć…

  gościu, wiem acz nie byłam. a wiesz przypadkiem czy tam politykę sprzedają?

  mignona, w paryżu jest wszystko, trzeci świat też 😉

  laska, chciałam i nie zdążyłam, nadrobię jeszcze. dobry?

 4. Nie mam pojęcia, czy sprzedają tam Politykę. Ta księgarnia ma jakiś dziwny wygląd, jakby do tej pory sprzedawali bibułę z czasów Kultury 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s