„Zgęść płyn, chwal futro – bądź mój, żeński!”

Ciotuchna moja – wiedzą Państwo która, bo po pierwsze mam tylko jedną, a po drugie pojawiała się niejednokrotnie już na stronach tego bloga – wysłała mi wycięty z jakiegoś „Życia na gorąco” opis ślubu Małgorzaty Kożuchowskiej. Dołączyła do tego kartkę stwierdzającą co następuje: „wysyłam Ci zdjęcia ze ślubu M.K. bo to Twoja kuzynka po kądzieli”. No pięknie. Ja już słyszałam tę wersję dawno temu, ciocia oparła się bowiem na prostym pomyśle, że skoro jej matka, a moja babka była de domo Kożuchowska, to wszyscy noszący to nazwisko są bez wątpienia naszymi kuzynami. Jest ich w Polsce aktualnie ze 2 tysiące, i ja wprawdzie zawsze chciałam mieć dużą rodzinę, ale może jednak bez przesady. Zresztą, gdyby nawet rzeczona Kożuchowska była moją siostrą bliźniaczką, to jakoś nie sądzę, żebym miała ochotę posiadać akurat jej ślubne zdjęcia wycięte z połyskliwej gazetki za dwa złote wraz z nieodzownym opisem kto zrobił fryzurę, kto zaprojektował suknię, a kto ułożył bukiet z kwiatów sprowadzonych prosto z Holandii (phi – też jest się czym chwalić, kwiaty z Holandii to i ja mogę mieć w każdej chwili. Większe wrażenie zrobiłby na mnie bukiet prosto z, bo ja wiem, Madagaskaru…)

Na szczęście w przesyłce było również nowe (bardzo ładne) wydanie „Pegaz zdębiał” Barańczaka, i jeśli ktoś z moich Czytelników nie wie co to jest, to niech się nawet do tego nie przyznaje. Tytuł notki oczywiście właśnie stamtąd. Nie żeby ciotka moja była taka domyślna – zapytała mnie ostatnio przez telefon, czy życzyłabym sobie może jakąś książeczkę z Polski. No ba. Opłaciło się bycie na bieżąco z ofertą wydawnictw polskich(jedno z których, notabene, wznawia również za chwilę „Pegaz dęba” Tuwima, hurra). To ja się oddalam czytać palindromadery, czego i Państwu życzę.

8 thoughts on “„Zgęść płyn, chwal futro – bądź mój, żeński!”

 1. Ale wystaszyłaś towarzystwo 🙂
  Ja nie znam 😛
  Ale jak reklamujesz to poznam
  🙂

 2. małgośka, MUSISZ. nie wyobrażam sobie żebyś akurat TY nie znała Barańczaka!
  ajaj, albo mnie już nikt nie czyta, albo wszyscy się boją… nie wiem co gorsze…

 3. Bać się nie boję, ale uważam że nie bardzo mogę się wypowiadać o czymś, czego nie czytałam – i co Bogiem a prawdą mnie również nie ciągnie… za wysokie loty 🙂
  Albo sprostaczkowałam się na stare lata hihi…

 4. wprawdzie chora, a przez to w depresji, ale napiszę, że oczywiście Barańczaka znam 😉
  na studiach pani profesor (zbulwersowana!) opowiadała, jak to studentka zapytana o to, kim jest Barańczak, odpowiedziała, że bratem Małgorzaty Musierowicz. ja tam się nie bulwersuję, bo lubię tę rodzinę ze wszystkimi przyległościami (nawet fikcyjnymi) i od razu na myśl przychodzi mi dwuwiersz nie na temat:
  w świecie żyjątków
  nic prócz wyjątków!
  🙂

 5. a ja znam Barańczaka jedynie z przekładów szekspira – tak? (i jeszcze wiadomo, że z tego czyim bratem jest ;P)i wcale mi się nie chce go bardziej poznawać bo nastrój mam na priti łumen, flaszkie wina, czekolad trzy a potem tępe samobójstwo przy dźwiękach jakiegoś garuuuu. no. to tyle o moich ambicjach itelektualnych na dziś i obawiam się, że jutr też. skończyły mnie się w późnym liceum 😉

 6. girri, fakt że ta książka ma na okładce pegaza i że do mnie przyleciała, ale już nigdzie nie lata, leży sobie spokojnie 🙂 JAKIE wysokie loty??! toż to jest jeden wielki wygłup! sam relaks!

  no, heleno, jakbyś TY się wyparła, to musiałabym popełnić rytualne harakiri 😉

  małgośka, ;P

  p, no nie tak wczoraj, bo mnie jeszcze wtedy w planach nie było…

  spt, i ty brutusie? ale jakie ambicje intelektualne? to nie jest poezja barańczaka ani eseje filozoficzne, to są wyłącznie wygłupy słowne, czysta żywa zabawa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s