Kolejność uczuć

Oczywiście przeczytałam Kuttnera, a teraz czytam Pratchetta o wiedźmach, i jak się dobrze rozpędzę, to przeczytam całego posiadanego Pratchetta. Zapomniałam, że „Wyprawa czarownic” jest tak nieodparcie zabawna, do śmiania się w głos. Chyba, że zrobi się porządna wiosna, to mi może przejdzie potrzeba czytania rzeczy rozrywkowych; na razie jest szare mgliste rozmazane deszczowe przedwiośnie. Obejrzałam też znaną mi już staroć, bo akurat na Polonii dawali, mianowicie „Kolejność uczuć” Piwowarskiego, z Olbrychskim oraz debiutem Marii Seweryn, i to jest naprawdę zupełnie niezły film, a jakoś mi się wydaje niedoceniany. Trochę fabularnie naciągany miejscami, ale Seweryn poradziła sobie rewelacyjnie, jest cudownie naturalna. Olbrychski partneruje jej świetnie, a Priwieziencew w roli ojca ze swoją deską do prasowania jest fantastyczną postacią komiczną, trochę mi tchnie Hrabalem. Jest tam kilka niezapomnianych scen. Nic bym nie miała przeciwko temu, żeby tak wyglądały obecnie kręcone komedie romantyczne.

5 thoughts on “Kolejność uczuć

 1. pamiętam „Kolejność”, w kinie na tym byłam! Seweryn była tak cudownie nieporadna.
  a dzisiaj widziałam w końcu Allena, cudny ten Paryż!

 2. Prawie go nie pamiętam, więc nie podyskutujemy. Za to z okazji swojego jubileuszu obejrzałam wszystkie odcinki 40-latka. Pośmiałam się. Raz, jak Marek – syn Karwowskiego wrócił ze szkoły z pięcioma dwójami, bo tatę w gazecie opisali i pokazali. Piatą dwóję ze sprawowania mu postawili, żeby nie było:) Dobrzy byli:)

 3. Podobnie jak athina prawie nie pamiętam Kolejności uczuć. A skoro już tu tak filmowo to chciałam Ci napisać, żebyś nie bała się Róży Smarzowskiego. To piękny i ważny film.

 4. bere, się cieszę że się podobało, i musisz przyjechać 🙂

  athina, muszę to kiedyś też obejrzeć. może jak będę w odpowiednim wieku 😉

  spt, ale co w końcu?

  Kamenari, nie wątpię, ale się BOJĘ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s