Poważnie

Uprzejmie informuję polską prokuraturę oraz sądy, że uważam, iż Biblię napisali jacyś ludzie, niewykluczone, że będący pod wpływem rozmaitych środków odurzających. Stwierdzam to publicznie i na piśmie, na polskim serwerze blogowym, w związku z czym uprzejmie proszę o odpowiednią interwencję.

15 thoughts on “Poważnie

 1. jedni nazywają to środkami odurzającymi, inni Duchem Świętym;)
  ja jestem z tych drugich, Ty – z pierwszych, i niech se każdy myśli, jak chce.
  a wywiadu nie czytałam, chcę!

 2. inka, otóż o tę część „niech se każdy myśli, jak chce” mi chodzi, i ponownie stanowczo domagam się od polskiej prokuratury ukarania mnie za to, co myślę oraz piszę.

 3. A kara powinna być tym surowsza, że oświadczenie autorki bloga wynika najprawdopodobniej z jej faktycznych przekonań, a nie jest zabiegiem marketingowym obliczonym na wzrost zainteresowania podupadającą gwiazdą;)

 4. to teraz Ds wzrośnie liczba czytelników 😉 – skoro Doda tym ratowała wizerunek?
  btw. imo ludzie.

 5. Kamenari, wynika z moich przekonań. i uważam wyrok za skandaliczny.

  bere, mówisz że powinnam ratować wizerunek… 😉

 6. Francuzi jak się już rozgadają to końca nie ma, a gdy już następuje, przechodzą zazwyczaj do sedna. Generalnie rozmawiają dużo i potrafią. A u nas, mam wrażenie, że mamy potrzebę rozmowania, ale to rzadko kiedy wychodzi. Niestety. Pewnie dlatego ludzie zawsze żyję cudzym życiem. Gdyby tak zaczęli od siebie…

 7. Ja mam trochę dystansu do tego wyroku. Jedyne co mnie bulwersuje w tej sprawie to to, że sąd w ogóle zajął się taką pierdołą, stąd też ironia w moim poprzednim komentarzu. Chyba komuś w prokuraturze zabrakło zdroworozsądkowego podejścia do sprawy i oskarżonej, która dzisiaj jest antytykościelna, a jutro jeśli wiedziałaby, ze podniesie to sprzedaż płyt i biletow na koncerty ostentacyjnie chodziłaby do koscioła i komunii. Gdyby jednak taki wyrok zapadł wobec jakieś osoby, którą szanuje wówczas faktycznie uznałabym go za skandaliczny.

 8. To Dody sie nie szanuje? A dlaczego wlasciwie nie?
  Wywiad czytalam i nie pierwszy raz podziwiam Dodowe (Dodzine?) umiejetnosci marketingowe oraz mimikrze i kameleonie.

 9. a dlaczego skandaliczny wyrok i dlaczego pierdoła? sąd ma przepisy, a nie zdrowy rozsądek. zdrowy rozsadek to powinien mieć ustawodawca.

  osobiście uważam skandalizowanie wokół biblii za wyjątkowo banalne. jak i cały dodziny marketing (chociaż dodę osobiście lubię za JAJA). i zdziwiło mnie że tak prymitywnie prowokacyjny wywiad firmuje żakowski i polityka. ale to już nie pierwszy raz gdy prasa z definicji dobra robi ukłon wobec „czytelnika”. w końcu reklam teraz trudno wyżyć 🙂

 10. Bo to prawda DS, biblię spisali ludzie wcześniej przekazując sobie opowieści z ust do uts. I nie tyle, że byli pod wpływem środków tylko ubarwiali, dodawali i uduchawiali i tak dalej …

 11. 1, etam. ludzie wszędzie tacy sami są. tylko w pewnych krajach jest wolność głoszenia poglądów, a w innych jest wolność, o ile te poglądy zgodne są z obowiązującą doktryną.

  Kamenari, a ja uważam że każdy, czy go szanuję czy nie, ma prawo do głoszenia swoich poglądów.

  GyPsi, umiejętności marketingowe ja też. co do kameleona się nie zgadzam.

  spt, prawo to jedna rzecz, a jego zastosowanie to druga. zakazywanie urażania cudzych uczuć jest w teorii słuszne. praktyka niestety niekoniecznie. i ja nie uważam tego wywiadu za prymitywnie prowokacyjny.

  milena, to ja wiem, ale niewykluczone, że również spożywali różne rzeczy. ja na ich miejscu bym spożywała. i nawet chrystus wodę w wino przemienił, znaczy znali i doceniali.

 12. Rozumiem co chcesz powiedzieć, ale ja w dalszym ciągu nie jestem przekonana, czy to jest jej faktyczny pogląd, czy akcja marketingowa, której na rękę jest taki wyrok, bo zapewnia promocję nie tylko w plotkarskich, ale informacyjnych mediach. Wszak mówimy o osobie, która jeszcze nie tak dawno oświadczała, że będzie się modlić za chorego Przemysława Saletę, z którym „teoretycznie” była skonfliktowana (konflikt na potrzeby podniesienia oglądalności programu) Ostatnia płyta się nie sprzedała, koncerty odwołane z powodu kiepskiej sprzedaży biletów, firma kosmetyczna z którą ma kontrakt niezadowolona ze współpracy, więc coś trzeba robić, żeby się promować i pewnie stąd jej 5-minutowe poglądy.
  Jednakże dostrzegam pewne niebezpieczeństwo w tym wyroku, podobnie jak widzę różnicę między „napruty winem” a „pod wpływem środków odurzających”

 13. Kamenari, nie śledzę działalności tej artystki i nie chcę śledzić. upieram się przy prawie każdego do głoszenia poglądów, nawet pięciominutowych. owszem, zastanawiałam się czy mam użyć słowa „napruty”. ale to byłoby sztuczne, bo ja go nie używam na piśmie. i również z tym słowem mnie nie razi. to znaczy nie na tyle, żeby wyrok uznać za słuszny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s