Pokolenie Ikea; Pokolenie Ikea Kobiety

Jestem wierną czytelniczką bloga Pokolenie Ikea, od bardzo wielu lat, a właściwie jeszcze od czasów, kiedy w ogóle się tak nie nazywał. Byłam więc przekonana, że jego postać książkowa mnie co najwyżej znudzi. Otóż nie, pierwszy tom czytałam do po północy, ze sporą dozą radości. Drugi mam za słabszy, ale może to dlatego, że wciągnęłam jeden po drugim, i odczułam pewien przesyt.

Podejrzewam, że zamiarem Piotra C wcale nie było udowodnienie, że seks jest czynnością strasznie banalną, ale paradoksalnie to właśnie mu się udało. Oto wyzwolony młody człowiek, mający środki i możliwości, zajmuje się tym, co lubi najbardziej, czyli uwodzeniem dziewczyn, i pisze o tym otwarcie, dosadnie, szczegółowo i z pasją. A czytelniczka przy trzecim „nogi smukłe, cycki jakieś, majtki koronkowe, ugryzłem w szyję, tu dotknąłem, tam pogłaskałem, a ona mi loda” zaczyna dyskretnie poziewywać. To jest paradoks cenzury: kiedy była, dowcipy były wyrafinowane i wymagające; gdy znikła, nagle okazało się, że banał i ciągle to samo. Gdy wszystko wolno, inwencja wyczerpuje się błyskawicznie (aż po Lemową NFR, wiadomo).

Najfajniejsze są tu zatem anegdoty dotyczące tych mniej udanych spotkań. Rozczarowało mnie też, że laska robiona kierowcy jadącego samochodu kończy się zatrzymaniem na poboczu. Ja już jestem szczęśliwie stara i nudna, ale mam w swoim dorobku laskę zrobioną kierowcy, który się nie zatrzymał. Nie było to oczywiście na autostradzie, i po fakcie twierdził, że jechał powoli, ale mimo wszystko, dziś bym się już nie poważyła, i nie z powodu pruderii. Koleżanka moja wykonała natomiast omawianą czynność na pilocie w samolocie. Lecącym samolocie. Osoby z takimi doświadczeniami treści „Pokoleń Ikea” nijak nie uznają więc za odkrywczą, ale jest tu dużo całkiem trafnych obserwacji, oraz bezsporny dowód, że da się jednak pisać o seksie po polsku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s